להזמנות חייגו:000000

האם ויאגרה יכולה לגרום לזקפה שנמשכת זמן רב מדי?

 

 

הגלולה הכחולה הקטנה והשפעותיה

ויאגרה, הידועה גם בשם Sildenafil citrate, היא תרופה המשמשת לטיפול בהפרעות זיקפה (ED) אצל גברים. עובדה ידועה היא שהגלולה הכחולה הקטנה הזו עזרה לאינספור גברים להחזיר את הביטחון המיני שלהם וליהנות מאיכות חיים טובה יותר. ויאגרה פועלת על ידי הגברת זרימת הדם לפין, מה שעוזר להשיג ולתחזק זקפה. עם זאת, ישנם כמה חששות לגבי הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לשימוש בו, כולל האפשרות של זקפה ממושכת.

  • איך ויאגרה עובדת:
    ויאגרה פועלת על ידי חסימת אנזים בשם PDE5, המווסת את זרימת הדם לפין. כאשר PDE5 מעוכב, כלי הדם בפין מתרחבים, ומאפשרים ליותר דם לזרום לאזור. זרימת דם מוגברת זו מביאה לזקפה מוצקה יותר ולאורך זמן.
  • מה זה פריאפיזם?
    פריאפיזם הוא מצב בו זקפה נמשכת יותר מארבע שעות, גם ללא גירוי מיני. מצב זה נחשב כמצב חירום רפואי מכיוון שהוא עלול לגרום לנזק קבוע לפין. פריאפיזם הוא תופעת לוואי נדירה אך חמורה של שימוש בויאגרה, וחשוב להיות מודעים לסימנים והתסמינים.

האם ויאגרה באמת יכולה לגרום לפריאפיזם?

כן, ויאגרה יכולה לגרום לפריאפיזם אצל גברים מסוימים. עם זאת, חשוב לציין שזו תופעת לוואי נדירה ומופיעה בפחות מ-1% מהמקרים. רוב הגברים יכולים לקחת ויאגרה מבלי לחוות זקפה ממושכת. סבירות גבוהה יותר להופיע פריאפיזם אצל גברים הנוטלים מינונים גבוהים של ויאגרה, סובלים ממצבים רפואיים מסוימים או נוטלים תרופות אחרות המקיימות אינטראקציה עם ויאגרה.

כמו כן, חשוב לציין שהסיכון לפריאפיזם אינו ייחודי לויאגרה. תרופות אחרות המשמשות לטיפול ב-ED, כגון Cialis ו-Levitra, יכולות גם הן לגרום לפריאפיזם. בנוסף, מצבים רפואיים מסוימים, כגון אנמיה חרמשית ולוקמיה, יכולים להגביר את הסיכון לפריאפיזם.

למרות שפריאפיזם הוא תופעת לוואי נדירה של שימוש בויאגרה, חשוב להיות מודעים לסיכונים הפוטנציאליים ולפנות לטיפול רפואי אם אתם חווים תסמינים חריגים כלשהם. סימני פריאפיזם כוללים זקפה הנמשכת יותר מארבע שעות, כאבים ונפיחות באיבר המין. אם אינו מטופל, פריאפיזם עלול לגרום לנזק קבוע לפין ולהוביל להפרעת זיקפה.

תופעת לוואי נדירה”: באיזו תדירות היא מתרחשת?

כפי שהוזכר קודם לכן, פריאפיזם הוא תופעת לוואי נדירה של שימוש בויאגרה שמתרחשת בפחות מ-1% מהמקרים. עם זאת, חשוב לציין שהסיכון לפריאפיזם עולה עם מינונים גבוהים יותר של ויאגרה. מחקר שפורסם ב-Journal of Sexual Medicine מצא כי שכיחות הפריאפיזם הייתה 2.7% בקרב גברים שנטלו מינונים גבוהים של ויאגרה (200 מ”ג) לעומת 0.3% בקרב גברים שנטלו את המינון הסטנדרטי (50 או 100 מ”ג).

בנוסף, כמה מצבים רפואיים ותרופות יכולים להגביר את הסיכון לפריאפיזם אצל גברים הנוטלים ויאגרה. לדוגמה, גברים עם אנמיה חרמשית נוטים יותר לחוות פריאפיזם, והסיכון גבוה אף יותר כאשר הם נוטלים ויאגרה. תרופות אחרות שעלולות להגביר את הסיכון לפריאפיזם כאשר הן נלקחות עם ויאגרה כוללות מדללי דם וכמה תרופות נוגדות דיכאון.

ראוי גם לציין שפריאפיזם יכול להופיע עם תרופות ED אחרות, כגון סיאליס ולויטרה. עם זאת, השכיחות של פריאפיזם עם תרופות אלו גם היא נדירה מאוד.

מניעה וטיפול בזקפות ממושכות

אם אתם חווים זקפה שנמשכת יותר מארבע שעות בזמן נטילת ויאגרה, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. דחיית הטיפול עלולה להוביל לנזק קבוע לפין ולהפרעות זיקפה.

כדי למנוע פריאפיזם, חשוב ליטול ויאגרה לפי המרשם ולא לחרוג מהמינון המומלץ. אם אתה נוטל תרופות אחרות, הקפד ליידע את הרופא שלך, מכיוון שהן עשויות ליצור אינטראקציה עם ויאגרה ולהגביר את הסיכון לפריאפיזם.

במקרים מסוימים, הרופא שלך עשוי להמליץ על מינון נמוך יותר של ויאגרה כדי להפחית את הסיכון לפריאפיזם. הם עשויים גם להמליץ על שימוש בתרופות ED שונה, כגון סיאליס או לויטרה, שיש להן סיכון נמוך יותר לפריאפיזם.

אם אתה חווה פריאפיזם בזמן נטילת ויאגרה, קיימות מספר אפשרויות טיפול זמינות. קו הטיפול הראשון הוא בדרך כלל שאיפה, הכוללת שימוש במחט לניקוז דם מהפין. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח להסרת קרישי דם או תיקון רקמה פגומה.

במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בתרופות לטיפול בפריאפיזם. לדוגמה, ניתן להזריק פנילפרין לפין כדי לעזור לכיווץ כלי דם ולהפחית את זרימת הדם.

בעוד ויאגרה עלולה לגרום לפריאפיזם במקרים נדירים, חשוב לפנות לטיפול רפואי מיידי אם זקפה נמשכת יותר מארבע שעות כדי למנוע נזק לטווח ארוך.